Dlaczego warto kupić ręcznie robione zabawki?

Dlaczego warto kupić ręcznie robione zabawki?

Dlaczego warto kupić ręcznie robione zabawki?

Wydaje się, że w XXI wieku możemy kupić niemalże wszystko. Producenci zabawek zasypują rynek niezliczonymi nowościami. Łatwo się w tym zagubić. 

Co będzie odpowiednie dla naszych dzieci? Co będzie się im podobać, a jednocześnie będzie dla nich bezpieczne i rozwijające? 

Masowa produkcja zabawek ma swoje wady. Na rynku możemy zauważyć ogromną ilość plastikowych zabawek dla dzieci w każdym wieku. Przedsiębiorca, chcąc obniżyć końcowe koszty produktu, zmuszony jest do obniżenia jakości towaru. W tym celu coraz częściej stosuje tani plastik, który jest podatny na uszkodzenia mechaniczne. Zabawki tego typu niestety szybko trafiają do kosza na śmieci. 

Alternatywą dla takich zabawek są ręcznie robione produkty. Wysoka jakość wykonania to największa zaleta tych wyrobów.

Czym charakteryzują się ręcznie robione zabawki?

W dzisiejszych czasach, gdzie wszystko jest na wyciągnięcie ręki, ludzie zaczynają doceniać zabawki “z duszą”. Głównie z tego względu, że są jedyne w swoim rodzaju. 

Musimy pamiętać, że dla małego człowieka zabawki są nie tylko miłą formą spędzenia czasu, odgrywają również znaczącą rolę w rozwoju jego umiejętności. O tym, jaki będzie w przyszłości, warunkują wszystkie bodźce, które na niego oddziałują, ludzie, z którymi przebywa, wartości, jakie przekazują mu rodzice, rodzina, nauczyciele, jak również przedmioty i zabawki, które go otaczają. Warto zadbać, aby były trwałe i bezpieczne, a także pomagały poznawać świat. 

Dlaczego zabawki handmade są takie wyjątkowe?

Twórczy ręcznie robionych zabawek są bardzo kreatywni i na pewno wykonane przez nich prace będą jedyne w swoim rodzaju. Możecie być pewni, że drugiej takiej zabawki nie znajdziecie na sklepowej półce. Wykonawcy tego typu produktów często tworzą je na specjalne życzenie, a ich dzieła są wysoce spersonalizowane. Z tego względu taki produkt spełni  oczekiwania najbardziej wymagających osób. Personalizowane gadżety zachwycają nie tylko kupujących, ale również najbardziej zainteresowanych, a mianowicie dzieci! Każda dziewczynka chce mieć niepowtarzalną lalkę, a każdy chłopiec unikatowe wyścigowe auto. 

Ponadto mali producenci niezwykle dbają o jakość swoich prac, ponieważ ich działalność opiera się na zadowoleniu klientów, ich opinii i rekomendacji. Produkty wykonane z ekologicznych materiałów są bezpieczne dla dziecka, a także przyjazne dla środowiska. 

Drewniane zabawki handmade

Drewno stanowi doskonałą alternatywę dla plastikowych zabawek. Ten materiał jest przyjazny dla środowiska, podlega recyklingowi i biodegradacji. Dodatkowo można je barwić nietoksycznymi, bezpiecznymi dla dzieci pigmentami. 

Nowoczesne zabawki wydają z siebie wiele dźwięków, posiadają ekrany LCD oraz kolorowe przyciski. Te cechy nadmiernie stymulują dziecięce zmysły. Drewniane zabawki nie mają zbyt wielu funkcji, dzięki temu pozostawiają dzieciom duże pole do popisu, pobudzają ich wyobraźnię, rozwijają zdolności motoryczne, wzrokowo-ruchowe, a nawet skutecznie rozwijają umiejętności rozwiązywania problemów.

Drewniane zabawki są również trwalsze od tych zrobionych z plastiku. Plastikowe elementy łatwiej się łamią, odpryskują i pękają, co stanowi niebezpieczeństwo połknięcia, uduszenia lub skaleczenia delikatnej skóry dziecka. Małe dzieci często wkładają do ust różne rzeczy. To właśnie w taki sposób odkrywają świat i zdobywają wiedzę o otaczającym ich świecie. Niestety ten naturalny odruch maluszków może stać się niebezpieczny, gdy mają w swoim zasięgu małe, lub ostre elementy. Z tego względu zabawki muszą być dla nich bezpieczne. Produkty wykonane z drewna są trwałe i nie można ich złamać. 

Najbardziej popularnymi drewnianymi zabawkami są: klocki, koń na biegunach, puzzle sześcienne i wkładane, figurki, auta i pociągi, domki dla lalek.

Miękkie zabawki dla najmłodszych 

Ekologiczne zabawki materiałowe są miękkie, a jednocześnie trwałe i wytrzymałe. Możemy do nich zaliczyć: grzechotki, książeczki aktywizujące, przytulanki i maskotki, piłeczki, ścieżki sensoryczne i wiele innych. 

Ich zaletą jest wysoka jakość materiałów. Wykonane często z bawełny organicznej, która nie uczula. Można je bez problemu prać, co ułatwia zachowanie ich czystości. Często również zostają z dzieckiem przez wiele lat. 

Zabawki “zrób to sam”. 

Proste pomysły na wspólną zabawę.

Istnieje szereg zabaw, które w tani i prosty sposób można przeprowadzić z dzieckiem w zaciszu swojego domu. Bez odwiedzania sklepu z zabawkami. Oto kilka prostych plastycznych pomysłów z serii DIY do pobudzenia kreatywności dziecka.

Dekoracje z masy solnej i porcelanowej, lawendowe kule do kąpieli, filcowe owoce i warzywa, las w słoiku, zabawki z rolek po papierze toaletowym. To tylko kilka pomysłów. Śledźcie naszą stronę. Na pewno w przyszłości znajdzie się tu więcej informacji na ten temat. Bądźcie kreatywni i bawcie się dobrze. 

Gdzie można kupić ręcznie robione zabawki?

Jeśli chcesz spróbować swoich sił, możesz zrobić taką zabawkę samemu. To nie jest łatwe zadanie, ze względu na to, że jej trwałość przetestują Twoje dzieci. Najlepsi specjaliści od zabawy. Zajmie to na pewno wiele godzin, ale satysfakcja jest gwarantowana. 

Jeśli nie masz czasu i zdolności na tego typu przedsięwzięcia, możesz po prostu kupić ręcznie robioną zabawę. Twoja pociecha na pewno będzie tak samo zadowolona. 

Na naszej stronie możesz znaleźć zabawki wielu rękodzielników, którzy w swoją pracę wkładają całe serce i masę czasu.